Yönetim
Yönetim
Biyografisi

Akif Çağatay KILIÇ,

15 Haziran 1976'da Almanya Siegen'de doğdu. Babasının adı Sinan, annesinin adı Behire Yıldız'dır.

Lise öğrenimini İstanbul Alman Lisesi'nde, yükseköğrenimini ise İngiltere Hertfordshire Üniversitesi "Siyaset Bilimi ve Avrupa Ekonomisi" bölümünde tamamladı.

Sabancı Holding Universal Trading Uk Şirketi’nde satın alma görevlisi olarak çalıştı. 2003'te Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi’nde Danışman olarak çalıştı. Başbakan Müşavirliği, Özel Kalem Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

24. Dönem'de Samsun'dan Milletvekili seçildi. Dışişleri Komisyonu Üyeliği, NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliği,  AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı ve Türkiye-Almanya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerini yaptı. 

25.12.2013’te Gençlik ve Spor Bakanı olarak hizmete başlamış, halen bu hizmetini sürdürmektedir.

Çok iyi düzeyde Almanca ve İngilizce bilmektedir. Binicilik, Tenis ve Kayak spor dalları ile ilgilenen Kılıç, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Akif Çağatay KILIÇ Web Sitesi   

 


Biyografisi
Mehmet BAYKAN
Genel Müdür
1964 yılında Konya’da doğan Mehmet Baykan, ilk spor yöneticiliğine 1988 yılında Konya Taşkentspor Kulübü’nde başladı. Konya Futbol İl Temsilciliği ve Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendikten sonra 1998 – 2011 yılları arasında 13 yıl boyunca aralıksız olarak Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı’nı yürüttü. Baykan, 2 yıl süre ile de Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Spor Danışmanlığı görevinde bulundu.
 
2001 yılında Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı’na seçilen Mehmet Baykan, 2007’de Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından “Sportif Fair Play Kariyer Dalı Şeref Diploması” ile ödüllendirildi.
 
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nda çeşitli dönemlerde görevler alan Mehmet Baykan, ilk kez 2004 – 2006 yılları arasında Dr. Levent Bıçakcı başkanlığında TFF Yönetim Kurulu üyesi oldu. Ardından 14 Şubat 2008’den Haziran 2011’e kadar da önce merhum Hasan Doğan, daha sonra da Mahmut Özgener başkanlığındaki TFF Yönetim Kurulu’nda asil üye olarak bu göreve devam etti. 29 Haziran 2011’de Mehmet Ali Aydınlar başkanlığında oluşturulan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi’nde tekrar görev alan Baykan, amatörlerden sorumlu yönetim kurulu üyeliğini üstlendi. Baykan, son olarak 27 Şubat 2012 tarihinde seçilen Yıldırım Demirören başkanlığındaki TFF Yönetim Kurulu’na seçildi.

Futbolun yanı sıra Tekvando Federasyonu ve İzcilik Federasyonu yönetim kurulu üyeliği de yapmış olan Mehmet Baykan, 1999 ve 2009’da düzenlenen Türk Spor Şuralarında Şura üyeliğinin yanı sıra 2009 Şurası’nda divan başkan yardımcılığı da yaptı.

Mehmet Baykan, Aralık 2009’da Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanlığı  görevine getirildi. 08 Ekim 2011 tarihinde yapılan genel kurulda yeniden genel başkanlığa  seçilen Baykan, Temmuz 2012 tarihiyle bu görevini devretti.

Mehmet Baykan, spor federasyonlarının özerkleşmesi ve spor kulüpleri kanunu çalışmalarına bakanlık ve genel müdürlük bazında katkılarda bulundu. Baykan, Bisiklet, Tekvando, Halter gibi federasyonların genel kurullarında divan başkanlıklarının yanı sıra bir süre Türkiye Bisiklet Federasyonu yönetimini kayyum olarak da üstlendi.

Mehmet Baykan, 2012 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kurulan Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu Başkanlığı görevine atandı.

9 Eylül 2011 tarihinden itibaren Spor Genel Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Mehmet Baykan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.
ESENGÜL CİVELEK 

KIRKLARELİ VALİSİ

 

 

1958'de Aydın Nazilli'de doğdu. 1979 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 1980 yılında Maliye Bakanlığı, Hazine Genel Müdürlüğü ve Milletlerarası İşbirliği Teşkilatı Kamu İktisadi Teşebbüsleri Dairesi Meslek Memurluğunda göreve başladı. 

Daha sonra sırasıyla;

 Mali İşler Uzmanı,

Mali İşler ve Personel Grup Başkan Yardımcısı,

Mali İşler ve Personel Grup Başkan Vekili olarak Türkiye Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de

Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür olarak Uluslararası Haber Ajansı A.Ş.'de<

 Eğitim Müdür Yardımcısı,

Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri,

Genel Müdürlük Müşaviri,

Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili olarak Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş.'de 
  

15.08.2005 - 24.05.2010 tarihleri arasında Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü'nde Genel Müdür olarak görev yaptı.

24.05.2010 – 22.07.2011 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarlığı görevinden sonra, 11.08.2011 tarihli kararname ile Yalova Valiliğine atandı. 29.08.2011 tarihinde Yalova Valiliği görevine başlayan Vali CİVELEK15.09.2014 tarih ve 2014/6780 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla da Kırklareli Valisi olarak atandı. Vali CİVELEK, 29.09.2014 tarihinde Kırklareli Valiliği görevine başladı.

Yöneticilik vasıflarının yanı sıra 1983 yılından günümüze kadar sosyal hizmetlerin tüm alanlarında onursal üye sıfatıyla başarılı çalışmalarda bulunmuş olup, bu çalışmalar esnasında 1997 yılında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunun bağlı olduğu Devlet Bakanlığı'ndan altın madalya, Yardım Severler Derneği Genel Başkanlığından altın beraat ile ödüllendirildi. Esengül CİVELEK, Türkiye'yi pek çok uluslararası alanda da başarıyla temsil etti. 

Sayın Esengül CİVELEK, 2 çocuk annesidir ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muammer AYDIN
1973 yılında Erzurum´da doğdu. İlk, orta ve liseyi Hınıs´ta okudu. Lise´den 1990 yılında mezun oldu. 1992 yılında da Erzurum Sağlık Meslek Lisesi Tamamlama Programı Sağlık Memurluğu bölümünden mezun oldu. 1993 yılında Van Devlet Hastanesine Sağlık Memuru olarak atandı. Aynı yıl Van 100. Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi Ve Spor Bölümünü kazandı. 1996 yılında Atatürk Üniversitesi K.K Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi Ve Spor Bölümüne yatay geçiş yaptı. Aynı zamanda kamudaki görevinde de tayin olarak Erzurum Numune Hastanesinde görev yaptı. 1997 yılında üniversiteden mezun oldu. 2001 yılında Bakırköy 70. Yıl Sağlık Meslek Lisesi´ne Beden Eğitimi Öğretmeni olarak atandı. Bir dönem Okul Müdür Yardımcılığı görevini yaptı. Aynı zamanda 2004-2008 yılları arasında Bakırköy Halk Eğitimi Merkezinde ´Masör Yatiştirme Kursu´ Eğiticiliği yaptı. 2008-2009 yıllarında Beylikdüzü Gençlik Ve Spor İlçe Müdürü olarak görev yaptı. 2009 yılı Eylül ayında Muş Alparslan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitü Sekreterliği görevine atandı. Aralık ayında tekrar Bakırköy 70. Yıl Sağlık Meslek Lisesine Beden Eğitimi Öğretmeni olarak atandı. Şubat 2010´da Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nde Şube Müdürü olarak göreve başladı. .İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinde Eğitim Yönetimi alanında Yüksek Lisans yaptı.Nationel Sport Academia(NSA)´da Spor Yönetimi alanında doktorası devam etmektedir. Profesyonel Futbol geçmişi olan, Masaj Uzmanlığı da yapan Muammer AYDIN çeşitli kurum ve kuruluşlarda Spor, Sağlık, Alternatif ve Tamamlayıcı Tıp alanlarında seminerler verdi. Evli, Dilruba adında kızı, Yusuf Efruz ve Ali Yağız  adında da iki oğlu vardır.

 
ŞUBE MÜDÜRLERİMİZ


ÜMMÜHAN BULUT
PERSONEL ŞB. MÜDÜRÜ / MUHASEBE
HACI BEKİR BARDAK
SPOR ŞB. MÜDÜRÜ SITKI DEMİR
TESİSLER ŞB. MÜDÜRÜ